Mehmet Günsur Resimleri

Mehmet Günsur

Yakında Başlayacak Olan cevdet bey ve Oğulları Dizisinin Başrol Oyuncularından Mehmet Günsur’un En yeni en güzel resimlerini sizler için toparladık…

Oyunculuğa 7 yaşında halasının sayesinde Sana reklam filminde oynayarak başladı. 12′sinde Okan Uysaler’in yönettiği Geçmiş Bahar Mimozaları adlı dizide Rutkay Aziz, Filiz Akın ve Müşfik Kenter gibi oyuncularla rol aldı. O yıllarda oyunculuk onun için bir hobiydi. Diğer bir hobisi de müzikti. Uzun bir süre Dawn adlı bir grupta şarkı söyledi. Mehmet Günsur’un Resimlerini Görmek için Başlığa veya Devamını oku yazısına Tıklayın…

[reklam_metin]

Eğitimine ise İtalyan Lisesi’nden mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde devam etti. Dört yıl boyunca Taksim’de Roxanne adlı restaurantta işletmecilik yapan Günsür’ün kendini Türkiye’ye tanıtması Ferzan Özpetek’in Hamam filmiyle oldu. Bu filmle birlikte oyunculuğu meslek olarak seçti. Hamam filminin ardından İtalya’ya yerleşen ve mesleğine orada da devam eden oyuncu İtalya’da çok sevilen biri haline geldi. O Şimdi Asker filminde gösterdiği üstün performansla Türkiye’de daha çok tanındı ve aranan yüzlerden oldu. 2006 yazının başında İtalyan sevgilisiyle hayatını birleştirdi. Bu evlilikten Ali adında bir oğlu vardır. Dizi ve filmler haricinde Mavi Jeans, Hotiç, Head and Shoulders gibi firmaların reklam filminde oynadı. Özel zevkleri arasında paraşütle uçaktan atlamak da vardır. İtalyanca’nın yanı sıra Almanca ve İngilizce bilmektedir. Mehmet Günsür’ün hayatta en çok tanışmak ve röportaj yapmak istediği kişi ise Fidel Castro’dur.

TV Dizileri

* Geçmiş Bahar Mimozaları (1989)
* Sır Dosyası [2001]
* Pilli Bebek [2003]
* Kasırga İnsanları [2004]
* Beyaz Gelincik[2005]
* Bıçak Sırtı (2007)

Filmleri

* Hamam (Ferzan Özpetek) (1997)
* The Italian (Ennio De Dominicis) (2004)
* O Şimdi Asker (Mustafa Altıoklar) (2002)
* Anlat İstanbul (2005)
* Hayal Kurma Oyunları (Yavuz Özkan) (2000)
* Fall Down Dead (Jon Keeyes) (2007)
* Ses (Onur) (2010)
* Aşk Tesadüfleri Sever (Özgür) (2011)

 

Mehmet Günsür ile özel röportaj,Mehmet Günsür kimdir,  İtalya’da yaşayan Mehmet Günsür hayranlarıyla ‘Aşk Tesadüfleri Sever’ filmiyle buluştu. Oyuncu, “Burada kalsaydım çok kazanırdım. Ama bugüne dek para hırsına endeksli biri olmadım” diyor

* Türkiye’de başarılı işlere imza attıktan sonra İtalya’ya yerleştiniz. Orada tutunabilmek zorladı mı sizi?
Zordu tabii ki, sonuçta burada birisiyken orada hiç kimse olarak başlıyorsun. Aslında burada da çok ‘ahım şahım birisi’ değildim. 1998’de İtalya’ya gittiğimde, ‘Hamam’ı çekmiştim ama o kadardı. İtalya’da dört sene bir tiyatro oyununda oynadım. Bir sürü televizyon, sinema işleri geldi, derken ilerledi. Buradaki işlere de bir yandan devam ettim. Burada kalsaydım bir sürü iş yapardım, herhalde bayağı da zengin olurdum. Ama bugüne dek çok da para hırsına endeksli birisi olmadım. Geriye dönüp baktığımda yaptığım işlerle gurur duymak istiyorum, şu ana kadar da böyle oldu.

“Özgür, 20 yıl önceki ben gibi”
* Projeye nasıl dahil oldunuz?
Filmin içine çok önce dahil oldum. Başta hikaye biraz farklıydı, ama bir sürü nedenden ötürü değişti, güzel de oldu. Ömer’le (Sorak) buluştuk. O, heyecanla hikayeyi anlattı, ben de çok sevdim. Özellikle onun heyecanını sevdim. Senaryonun değişme sürecinde fikirlerimi söyledim.

* Sizi en çok hangi sahneler etkiledi?
Kronolojik olarak gidersek, Özgür’ün hastalığı benim için çok önemliydi. Yıllar sonra çocukluk aşkıyla ilk görüşme, babasının kasedini dinlediği sahneler de önemliydi. Ben sonuçtan çok memnunum, insanlar da beğenir diye düşünüyorum.

* Özgür karakteri sizi  zorladı mı?
Özgür’ün hastalığının ismini koymak istemedik, belli hastalıklardan yola çıktık. Bu hastalığı filmin içine abartmadan koymak, en çok dikkat  ettiğim konuydu. Normalde kendimle ilgili çok fazla şey söylemem, ama doktorla konuşma sahnesinde gerçek bir hasta gördüm.

* Sizin hayatınızdaki tesadüfler neler?
Bir sürü şey var; İtalyan Lisesi’ne girişimden tutun da, halamın bir reklam ajansının sahibiyle yakın arkadaş olması ve beni yedi yaşımda elimden tutup ajansa götürüşü, rahmetli Okan Uysaler sayesinde 12 yaşında ‘Geçmiş Bahar Mimozaları’ isimli dizide oynamam, İtalyanca bildiğim için ‘Hamam’ filmine görüşmeye gitmem…

* Canlandırdığınız karakterle başka ortak noktalarınız var mı?
Filmde giydiğim 20 sene önceki tişörtüm, kulağımdaki 20 sene önceki küpem, çizmelerim… Beni uzun süredir tanıyan ve o halimi bilenler, filmi seyrettiklerinde inanamadı. Amatörce fotoğraf çekiyordum, ama bu film sayesinde daha profesyonelleştim. Mehmet Turgut’la tanıştık, ondan bir sürü şey öğrendim. Özgür eski bir müzisyen, ben de eski bir müzisyenim ve gerçekten yıllar sonra ilk defa mikrofon başına geçtim.

“BEĞENiLMEK ViTAMiN GiBi BiR ŞEY”
* ‘En seksi erkek’ yakıştırmasına ne diyorsunuz?
Kendimi çok fazla seksi bulmuyorum. Ama beğenilmek çok güzel, vitamin gibi bir şey. Bu sadece vücutla, bakışla ilgili bir şey değil, bu insanın içindekiyle de ilgili. Sonuçta içindeki neyse dışına da bir anlamda o yansıyor. Hele gözlerine çok yansıyor.

* Egosu yüksek bir adam mısınızdır?
Ayaklarım yere basıyor, o yüzden ‘şöhret’ o zemini ayağımın altından kaydırmadı. Hayattan kendimi soyutlamıyorum, içindeyim. Mesela hâlâ metroya biniyorum. Sen ne kadar rahat olursan, karşındakiler de o kadar rahatlıyor. Halbuki kendimi siyah camlı ciplerin içine hapsedebilir, bir mekana girdiğimde daha farklı yürüyebilir, benden önce içeri egom girebilirdi. Ama ben böyle bir adam değilim. Her zaman göründüğüm gibi olmayı seçtim.

“AŞK UÇURUR; HAVALANIRSIN”
* Aşkı nasıl tanımlarsınız?
Aşk uçurur; havalanırsın, yer çekimi kaybolur. Yanında olmak istersin, kalpleriniz beraber atar, beraber uçar, olağanüstü bir şey.

* İtalyan eşinizle aşkınız nasıl başladı?
Roma’daki eski ev arkadaşımla kısa film çektik. Birçok festivale seçildi, biri de Valencia Film Festivali’ydi. Orada tanıştığım bir kız, bir arkadaşının uzun metraj film senaryosu yazdığını ve başrol oyuncusu aradığını söyledi. Ona göre ben, o rol için biçilmiş kaftanmışım. Çok enteresan bir şey hissettim. Tanışma o tanışma, sonra ipin ucu açtı.

* Genç yaşta iki çocuk babası olmak nasıl bir duygu?
35 yaşındayım, 2-3 ay sonra 36 olacağım. Ama kendimi 23 hissediyorum. Otomatik gelen bir sorumluluk duygusu; çocuklara, hayata karşı. Önce sadece akışına göre yaşayan birisiysen çocuklardan sonra bunu yerine oturtmaya bakıyorsun. Çocuklar seni sürekli şaşırtıyor, olağanüstü bir his veriyor. Bu his her şeyi unutturuyor insana.
Mehmet Günsür, “Radyo programı yapmak istiyorum, tiyatro yapmak istiyorum, restoran işletmeciliği zaten hep içimde var, müzik var… İnşallah bu hayata hepsini sığdırabilirim” diyor.

 

Mehmet Günsur Resimleri” üzerine 3 yorum

  1. güzel bir dizi olabilir. Cevdet bey ve oğulları bilindiği üzere orhan pamukun ilk kitabıdır. Kanal d de olması ve dizinin başroldeki iki erkeğin, olabilecek en iyi erkek oyuncu olması sebebiyle bu dizinin tutabileceğini düşünüyorum.
    Kıvanç ın yer alacağı projeler, boş proje olmayacaktır. Hele hele tolga karelinde oynaması süper olmuş.

  2. mehmet günsür varsa zaten iş bitmiştir
    kesinlikle tutacak bir dizi
    iple çekiyorum I love you mehmettt =)

  3. merhaba mehmet ben sizin en büyük hayranızım sizin için muhteşem yüzyıl setine baş vurdum sizin hakınızda araştırmalar yapıyorum bu yazıyı okursanız lütven bana e-posta adresimden ulaşın lütvennnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


5 + 5 =

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>